Edukacije i obuke
Ekspertski tim FTSEE-a je formirao Naučni savet MSPAAS kako bi podstakao aktivno učešće svojih članova u istraživanju, razvoju, edukaciji i primeni znanja iz oblasti šumske medicine u programima javnog zdravlja, zdravstvenog i velnes turizma, kao i zaštite životne sredine.
Svi polaznici edukacije će biti osposobljeni da vode terapijske šetnje u prirodi u okviru programa javnog zdravlja, zdravstvenog turizma, tim bilding aktivnosti, preventivnih programa za korisnike životnog i zdravstvenog osiguranja i drugih sličnih programa.
Predlažemo edukaciju za medijatore šumske medicine, šumske vodiče za određeno područje, kao i prvi stepen za šumske velnes terapeute i specijaliste šumske medicine u okviru početnog paketa. Ova edukacija traje 20 časova, od kojih je 8 teorijskih i 12 praktičnih, tokom 4 dana sa po 5 radnih sati dnevno. U edukaciji će učestvovati 4 sertifikovana trenera iz tima Forest therapy SEE koji su stručnjaci u različitim oblastima šumske medicine. Preporučeni broj učesnika je 8, ali može se kretati od 4 do 16.
Nakon završene edukacije, polaznici će imati period od 6 nedelja tokom kojih će obavljati zadatke praktikuma. Nakon uspešno obavljenih zadataka, kao i teorijskog i praktičnog ispita, polaznici će dobiti FTSEE sertifikat za nivo obuke I stepen.
Za drugi nivo edukacije, Šumski velnes i SPA terapeut (II stepen), takođe je predviđeno 20 časova obuke tokom 4 dana, uz mogućnost izbora dodatnih modula. Ovi moduli obuhvataju tradicionalne masažne tehnike, koncept “šuma na tanjiru” – Forest to plate, čajnu ceremoniju, laughter yoga, zdravstveni qi gong, singing bowl terapiju i druge.
Nakon završene edukacije, polaznici će imati period od 6 nedelja tokom kojih će obavljati zadatke praktikuma. Nakon uspešno obavljenih zadataka, sledi teorijski i praktični ispit. Cena ove obuke se prilagođava individualnom izboru modula.
Za sledeći nivo edukacije III stepen Šumski medicinski specijalista koji propisuje terapiju šumom i prirodom mogu konkurisati zdravstveni radnici sa najmanje višim stepenom obrazovanja. Edukacija se sprovodi tokom 20 časova (4 dana po 5 sati) sa praktikumom od 6 nedelja. Završnim ispitom iz teorije šumske medicine i prikazom studija slučaja. Cena izvodjenja ove obuke se uskladjuje sa individualnim izborom modula.
Upoznajte tim
Gorana Isailović
dr medicine – dermatolog
Predsednica Udruženja MSPAAS i Co predsednica Šumske terapije Srbije, Certified Guide za terapiju šumama – ANFT, Forest medical specialist by INFOM. Predsednik organizacije i naučnog saveta “Simpozijuma šumske medicine SHINRIN-IOKU sa međunarodnim učešćem” Srbija.
Pionir šumskog wellnessa u Srbiji i svakako jedna od najvećih stručnjaka u ovoj oblasti.
Ivana Lozjanin
Inženjer šumarstva
Ceo svoj profesionalni život posvetila je prirodi pre svega šumi. Nosilac Licence za obavljanje profesionalnih aktivnosti u upravljanju šumama br. 0611, koju je izdala Komora šumarskih inženjera Srbije.Poseduje sertifikate iz oblasti šumske medicine, uključujući i onaj sa međunarodnog simpozijuma o šumskoj medicini Shinrin Yoku održan u Beogradu 2016. godine.
Vladimir Pavlović
Inženjer šumarstva
Istinski zaljubljenik u prirodu i ekološki aktivista.
Osnivač udruženja Discover Serbia koje se bavi zaštiom i očuvanjem prirode u Srbiji, kao i podizanjem svesti o značaju očuvanja iste.
Posebno se raduje druženju sa najmlađima kojima nesebično i sa puno ljubavi prenosi svoja stečena znanja i iskustva vezanih za ekologiju, zaštitu šuma, reka, jezera…
Kontakt
Ukoliko ste zainteresovani da se edukujete u oblasti šumskog velnesa i “forest bathinga” kontaktirajte nas putem kontakt forme